Tuesday, 27 October 2015

Wakati nikingoja matokeo nilisikiliza muziki huu

I Met Girl ni muziki ambao unanikumbusha mambo ya miaka 20 iliyopita. Uniulize mambo yapi. Huyo Girl niliyekutana naye pia usiniulize ingawa yupo hapa karibu akisikiliza nami.

 I met a girl
 She made me smile, she made me wait
 She crossed the street, she crossed my heart
 She fixed her dress, she bit her lip, she lit me up
 I met a girl with crazy shoes and baby blues
 The way she moves is changing my whole world
 I met a girl

The sunshine waits for her to wake up
 She’s a pony tail no makeup Saturday
 She don’t need umbrellas in the summer rain
 She could catch the eye of a hurricane in blue jeans and pearls

No comments: